Ženy začínají v sobotu jaro s Chýší PDF Tisk Email

Po zimní přestávce se nám v sobotu 7. dubna od 14:00 poprvé představí náš ženský tým. Soupeřem bude velmi kvalitní tým z Chýše (u Karlových Varů).

Chýše je po podzimní části na druhém místě s 21 body a skóre 36:20. Na první Teplice ztrácí 2 body a na třetí Duklu už má vcelku luxusní náskok 8 bodů.

Na podzim jsme v Chýši prohráli 7:3 a domácí hráčky nás přehrály pohybem, důrazem a nasazením. Největší hvězdou Chýše je rychlá a důrazná útočnice Jessica Vargová, která na podzim nastřílela 9 branek. Hru Chýše řídí ze středu zálohy zkušená Iveta Stojkovičová a při zápase v Chýši vynikala rychlostí na kraji zálohy Karolína Cardová.

Naše ženy jsou po podzimu na 8. místě s 9 body a skóre 18:33. Máme za sebou poměrně vydařenou zimní přípravu včetně soustředění v Nové Včelnici. V zimním období došlo k hodně změnám v kádru. Přestupovou bombou je příchod Adély Šturmové z Dukly, věříme že se přiblíží výkonům sestry Elišky, která je bohužel stále ve stavu zraněných. Druhou příchozí hráčkou je Eliška Sýkorová, která přestoupila z Borovan. V zimní přípravě bylo vidět, že má velmi dobré fyzické předpoklady a i ona by měla kádr posílit. Činnost z osobních důvodů ukončila  Anežka Zákostelecká, která byla několik let jedinou brankářkou. Je to zásadní problém týmu. I proto přestoupila z Kaplice Tereza Kourová a výpomoc máme přislíbenou i od Tamary Kollerové, která chytala před několika lety v Roudném. Dalšími hráčkami, které doplnily náš tým jsou Kateřina Hrabánková a Kristýna Frimmlová. Obě s týmem trénují již 2 roky, ale až nyní překročili hranici 15 let kdy smí hrát za ženy. Z Lokomotivy přestoupila Zuzana Kamišová, která zatím za ženy nehrála, ale trénovala s muži.

Budeme rádi za podporu fanoušků, na které jsme se mohli v podzimní části soutěže spolehnout. Jasným favoritem zápasu je tým Chýše, za naše ženy můžeme slíbit bojovnost a nasazení.